Takvim Baskı Neden Önemlidir?

Takvim Baskı Neden Önemlidir?
10.01.2024
555

Takvim, en az 1 yıllık zaman diliminde yer alan günleri takip edebileceğiniz zaman takip ürünüdür. Takvim baskı fiyatları tasarımına bağlı olarak 1 sayfa içerisinde ayın tüm günleri yer alabilir veya takvim her sayfada 1 günü gösterir. Takvim günümüzde pazarlama aracı olarak çok fazla kullanılmaktadır. İşletmeler tarafından özel olarak bastırılan takvim baskı müşterilere verebileceğiniz oldukça hoş bir üründür.

Bir işletmenin büyümesi için ve yeni müşterilere ulaşabilmesi için sürekli bir yerlere harcama yaparak reklam vermesi gerekir. Bu aşamada pazarlama ürünleri çok fazla seçilen bir yöntemdir. Matbaa üzerinde üretilen ürünler kurumsallık ve büyüme için oldukça önemlidir. Takvim baskı bu aşamada en etkili araçlar arasında yer alır. Bakıldığı zaman vereceğiniz reklamlar kısa süreli olacaktır. Ancak basılı ürünlerin ömrü çok daha uzundur. Bastıracağınız takvim 1 yıl boyunca verdiğiniz kişi tarafından kullanılacaktır. Tabi güzel, kaliteli ve yaratıcı bir takvim yaptırdıysanız bu geçerli olacaktır. Unutmayın ki bu metodlardan tek faydalanan siz değilsiniz. Bu yüzden basit düşünmek yerine tasarımda biraz daha uğraşmanızda yarar olacaktır. Takvim baskı;

*Uzun süreli reklam imkanı sağladığı,

*Kurumsallık kazandırdığı,

*Takvimi kullanan kişilere sürekli olarak firmayı hatırlattığı için oldukça önemlidir.

Dağıtacağınız takvimleri müşterilerinizin nasıl kullanmasını istediğinize bağlı olarak bastırabilirsiniz.

Gemici takvim

Gemici takvim duvar üzerine asarak kullanılır. Takvimin en üst kısımda şirketiniz ile akalı reklam verebileceğiniz çok büyük bir alan bulunur. Genellikle tek sayfa üzerinden ocak, şubat, mart şeklinde 3 ayı birlikte görebilirsiniz. Tek spiralli ve üç spiralli olarak üretilebilmektedir.

Piramit takvim

Piramit takvim masa üzerinde kullanılan ve piramit görüntüsünü andıran bir takvim çeşididir. En çok ofislerde ve bankalarda kullanıldığını görmekteyiz. Piramit takvim masa için kullanışlı olduğundan ofis ortamında bulunan müşterilere verilebilecek en güzel üründür.

Duvar takvimi

Duvar takvimi birçok özelliği bir araya getirir: hızlı bir bakış, randevular ve not yazma alanı bunların arasında yer alır.

Masa sümeni takvimi

Adından da anlaşılacağı gibi, bu takvimler ofiste (evde veya işte) ofis masaları için idealdir. İnsanlar genellikle günlük işlerini yaparken kolayca erişebilmek için bu takvimleri masalarında bırakırlar.

ETİKETLER: ,